fbpx

Rozwijamy prędkość z Poznania do Szczecina

Modernizacja linii kolejowej E59 Poznań Główny – Szczecin Dąbie – relacja z placu budowy

Trwa modernizacja odcinka strategicznej linii kolejowej E59, łączącej Poznań ze Szczecinem. FAC RAIL realizuje kontrakt jako generalny podwykonawca firmy Budimex na odcinku Rokietnica – Szamotuły dla zadania „Przebudowa układów torowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą ma linii kolejowej E59 odcinek Rokietnica – Wronki”, w ramach projektu „Prace na linii kolejowej E59 na odcinku Poznań Główny – Szczecin Dąbie”. Linia kolejowa E59 stanowi fragment międzynarodowego ciągu transportowego z Malmö – Ystad do Wiednia, Budapesztu oraz Pragi, będąc zarazem najkrótszym i najdogodniejszym połączeniem Skandynawii z Europą Środkowo-Wschodnią a Bałkanami.

Realizowane prace budowlane prowadzone przez FACRAIL mają kluczowe znaczenie dla mieszkańców Wielkopolski oraz województwa zachodnio-pomorskiego. Poprawi się komfort i bezpieczeństwo podróży, a przejazd pociągów pasażerskich i towarowych będzie zauważalnie krótszy. Efekty prac widać już m.in. na szlaku Rokietnica-Szamotuły, gdzie jest wzmacniana i stabilizowana nawierzchnia pod budowę nowych torów. Obiekty mostowe oraz przepusty zostaną przebudowane.

Do tej pory wykonaliśmy prace torowe związane z demontażem toru bezstykowego z szyn UIC60 na odcinku ponad 12 kilometrów, kilkunastu rozjazdów, roboty ziemne i odwodnieniowe, wzmocnieniu i stabilizacji podtorza, ponownym ułożeniu i montażu toru bezstykowego oraz rozjazdów wraz z robotami towarzyszącymi. Najwyższy poziom bezpieczeństwa naszych pracowników osiągamy dzięki zastosowaniu Automatycznych Systemów Ostrzegania, który ostrzega pracowników torowych o nadjeżdżającym pociągu. Każda brygada robocza chroniona jest przez przydzielone jej urządzenie ostrzegawcze. Urządzenia ostrzegawcze działają w systemie urządzeń, tzn. indukcyjne czujniki kół pociągu (detektory) podłączone do nadajników radiowych automatycznie aktywują ostrzeżenie na urządzeniach ostrzegawczych, które wydają jednoznaczne ostrzeżenie akustyczne i optyczne.

https://www.youtube.com/modernizacja-linii-kolejowej-E59-FACRAIL

TOP